هفت مزیت یادگیری سنتور در بزرگسالی

هفت مزیت یادگیری سنتور در بزرگسالی

بسیاری از افراد تصور می‌کنند که یادگیری سنتور در بزرگسالی امکان‌پذیر نیست و باید از همان سنین کودکی شروع به یادگیری آن پرداخت. اما بسیاری از موسیقیدانان در تاریخ، یادگیری ساز را در بزرگسالی و سن بالا شروع کرده‌اند. یادگیری سنتور در هر سنی می‌تواند تجربه‌ای بسیار لذت‌بخش و شیرین باشد. بنابراین ما در این مقاله قصد داریم به بررسی مزایای یادگیری سنتور در بزرگسالی بپردازیم و یاری‌رسان افرادی باشیم که قصد شروع یادگیری سنتور را دارند.

بسیاری از اساتید بهترین سن یادگیری سنتور را بین 3 تا 6 سالگی می‌دانند که دلیل آن قابلیت یادگیری بالای ذهن کودکان در این سنین می‌باشد. اما باید بگوییم که یادگیری سنتور در بزرگسالی هیچ محدودیت سنی ندارد و این بدان معنا نیست که یادگیری سنتور برای افراد بزرگسال غیرممکن است. بنابراین هیچوقت خودتان را با این تفکرات محدود نکنید. شما با هر سن و سالی که دارید می‌توانید به دنبال رویای یادگیری سنتور بروید و آن را تحقق ببخشید. مغز شما در هر سنی از توانایی یادگیری و حفظ اطلاعات جدید برخوردار است.

یادگیری سنتور در سنین بالا علاوه بر سرگرمی و بخش تفریحی آن برای هنرجو، دارای مزایای بسیاری است که در ادامه به آن می‌پردازیم.

مزایای یادگیری سنتور در بزرگسالی

درک بهتر و عمیق‌تر موسیقی در بزرگسالان

قاعدتا یک فرد بزرگسال رشد مغزی و احساسی بیشتری نسبت به یک کودک دارد و این امر باعث می‌شود بزرگسالان تمایل بیشتری به یادگیری مبانی و تئوری موسیقی از خود نشان دهند. بنابراین یکی از مزیت‌های بزرگ یادگیری سنتور در بزرگسالی این است که، با دانستن مبانی موسیقی و ارتقای دانش خود می‌توانید درک بیشتری نسبت به موسیقی پیدا کنید. همچنین کودکان در هنگام یادگیری به علت بازیگوشی، مانند یک بزرگسال نمی‌توانند بر روی یادگیری مفاهیم موسیقایی تمرکز کنند.

بزرگسالان در طول زندگی خود به انواع  موسیقی گوش داده‌اند و بهتر می‌توانند با احساسات موجود در قطعات و سبک‌های مختلف موسیقی ارتباط برقرار کنند.

انگیزه بیش تر برای کلاس سنتور در بزرگسالی

یکی دیگر از مزیت‌های یادگیری سنتور در بزرگسالی این است که شما به عنوان یک فرد مستقل و با اختیار خودتان ساز مورد علاقه‌تان را انتخاب کرده‌اید و در این سنین خبری از اجبار والدین نیست. همچنین ممکن است در کودکی به یادگیری سنتور علاقه مند بوده‌اید اما به دلیل نداشتن امکانات مالی و یا مخالفت خانواده از یادگیری آن صرف نظر کرده‌اید. همانطور که می‌دانید یادگیری سنتور مانند هر ساز دیگری علاوه بر علاقه‌مندی نیاز به انضباط و تلاش فراوان دارد. همچنین گذراندن مراحل یادگیری سنتور، صبر و تلاش مداوم هنرجو را می‌طلبد. بنابراین اکنون به عنوان یک بزرگسال، انگیزه لازم جهت محقق کردن رویایتان و همچنین تعهد برای انجام تمرینات مستمر را دارید.

تقویت حافظه

تحقیقات عملی حاکی از آن است که یادگیری موسیقی به بهبود حافظه کوتاه مدت و بلند مدت در یک فرد بزرگسال بسیار کمک‌ می‌کند. همچنین نواختن سنتور و یا هر ساز دیگری که به آن علاقه‌مند هستید حافظه فعال را تقویت می‌کند. وظیفه حافظه فعال ذخیره موقت اطلاعات دریافتی است که شما را در استدلال، یادگیری و انجام امور پیچیده کمک می‌کند. بنابراین یادگیری سنتور می‌تواند حافظه و در نتیجه کیفیت زندگی روزمره افراد بزرگسال را بهبود ببخشید و از زوال عقل جلوگیری کند.

 تاثیر یادگیری سنتور در بزرگسالی - بر روی مغز

افزایش تمرکز با یادگیری سنتور در بزرگسالی

یادگیری سنتور در بزرگسالی مانند یک تمرین ذهنی برای افزایش تمرکز و توجه می‌باشد. در هنگام نواختن ساز، مغز متمرکز می‌شود و بخش‌هایی که با توجه و حافظه مرتبط هستند بیشتر درگیر می‌شوند.

افزایش اعتماد به نفس

یادگیری یک فعالیت جدید مانند یادگیری سنتور در سنین بالا باعث افزایش اعتماد به نفس و حس من می‌توانم در افراد می‌شود. با پیشرفت در یادگیری و نواختن در جمع دوستان و خانواده حس رضایت افراد از خودشان بالا می‌رود و عزت نفس آنها در انجام امور دیگر بیشتر می‌شود.

بهبود مهارت های حرکتی بدن

ساز سنتور جزء سازهایی است که نواختن آن نیاز به دقت بالایی دارد. شما باید برای نواختن سنتور به روش جدیدی از دست‌هایتان استفاده کنید و بتوانید حرکت مضراب‌ها را به درستی کنترل کنید. این امر باعث می‌شود فرد بزرگسال بتواند مهارت‌های حرکتی خود را به خوبی توسعه دهد. همچنین اگر به طور مستمر به تمرین ساز بپردازید بخشی از مغز که مربوط به کنترل عضلات و اعضای بدن است توسعه می‌یابد و نورون‌های بیشتری شروع به فعالیت می‌کنند. در نتیجه یکی دیگر از مزایای یادگیری سنتور در بزرگسالی انجام بهتر حرکات ظریف می‌باشد.

کاهش استرس

 کاهش استرس و اضطراب از دیگر مزایای یادگیری سنتور در بزرگسالی است. چرا که یادگیری و نواختن ساز یکی از راه‌های درست و مثبت برای کم کردن تنش‌های روزانه می‌باشد. در نتیجه آرامش و تعادل روحی فرد بزرگسال را افزایش می‌دهد و کیفیت زندگی او را بالا می‌برد.

تاثیر یادگیری سنتور در بزرگسالی بر کاهش استرس

کلام آخر

همانطور که گفتیم یادگیری سنتور در بزرگسالی دارای مزایای بسیاری است. اما یک فرد بزرگسال در این راه با چالش‌هایی نیز رو به رو می‌شود. یکی از چالش‌هایی که بزرگسالان در کنار داشتن انگیزه بالا با آن مواجه هستند، کمبود وقت است. یک فرد بزرگسال دارای مسئولیت‌های بیشتری نسبت به یک کودک است. از جمله این مسئولیت‌ها می‌توان به شغل، رسیدگی به خانواده، انجام امور منزل و … اشاره کرد. در میان همه این وظایف، رفت و آمد به آموزشگاه و گیر افتادن در ترافیک، وقت زیادی از یک فرد بزرگسال می‌گیرد.

اما خبر خوب این است که مجموعه سه لا چنگ با فراهم کردن بستر آموزش سنتور آنلاین، این امکان را برای شما فراهم کرده است تا به یادگیری سنتور در منزل و در کنار خانواده بپردازید. آموزش سنتور آنلاین باعث صرفه جویی در وقت و هزینه شما می‌شود و می‌توانید با خیال راحت در هر مکانی که هستید به یادگیری سنتور بپردازید و از این تجربه شیرین لذت ببرید. امیدواریم با مطالعه مزایای یادگیری سنتور در بزرگسالی به زودی به جمع هنرجویان مجموعه سه لا چنگ بپیوندید و از مزایای آموزش آنلاین سنتور برخوردار شوید. برای مشاوره بیشتر فرم زیر را پر کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیریم.

جهت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید.

 

 

دیدگاه‌ها ۰